?
Nevíte si rady s výběrem?
Zobrazit poradnu
Košík je prázdný

Jaký typ pera si vybrat?

Poradna

Jen málokteré odvětví má tak pestrou historii jako písemnictví. Dnes můžete vybírat ze tří druhů psacích per: plnicíchkuličkových a keramických perPro zájemce o krasopis také z kaligrafických per. Jaký druh bude pro vás ten nejvhodnější?

Plnicí pera - nejelegantnější řešení

Píše se s nimi krásně lehce, elegantní linky inkoustu upoutají pozornost a stejně tak zaujme i samotný vzhled. Můžete překvapit inkousty různých barev, hroty ze stříbra i zlata. Se značkovým plnicím perem vyjádříte svůj styl. Plnicí pera vyžadují na rozdíl od kuličkových občasnou údržbu a v začátcích trochu tréninku, ovšem jejich elegantní zpracování a lehkost psaní vám to hravě vynahradí.

Zajímavá vás víc? Jak je plnit či jakou šířku hrotu si vybrat? Přečtěte si podrobnosti o plnicích perech v tomto článku.

 

Kuličková pera - nejoblíbenější řešení

Dnes jsou kuličková pera nejoblíbenějším a nejrozšířenějším typem psacích per, a to zřejmě kvůli nenáročnosti psaní. Píše se s nimi jednoduše, linky jsou rovnoměrné a konzistentní. Při psaní se nemusíte nijak přizpůsobovat a náplň zaschne na papíře téměř okamžitě. I když lidé často píší s kuličkovými pery za pár korun, u nás můžete najít opravdu krásná značková kuličková pera. Skvosty, které se skvěle hodí i jako dárek.

Podívejte se podrobněji na výhody a nevýhody kuličkového pera nebo přímo na naše pěkné kousky.

 

Keramická pera - střední cesta

Keramické pero neboli tzv. roller v sobě kombinuje vlastnosti plnicího a kuličkového pera. Tvrdí se, že keramické pero v sobě zahrnuje snadnost používání kuličkového pera a jedinečnost psaní pera plnicího. Rollery mají také kuličku jako kuličková pera, ovšem keramickou, s větší tvrdostí. Plněné jsou inkoustem s nižší hodnotou, než má pastová náplň kuličkových per. Díky tomu nemusíte na keramická pera při psaní tlačit a píšete už při lehkém dotyku s papírem. Kvůli inkoustové náplni mají však keramická pera víčka, aby nevyschla.

Přečtěte si podrobnosti o výhodách a nevýhodách keramických per nebo si rovnou nějaké krásné vyberte.

 

Kaligrafická pera - pro umělce

Kaligrafie je umění vycházející z prvků čínského písma. Moderní kaligrafická pera mají podobnou konstrukci jako pera plnicí a hodí se například ke krasopisnému psaní pozvánek, zápisům do kronik a samozřejmě pro umění samotné. Vyberte si u nás ze značkových kaligrafických sad světoznámých výrobců.